fbpx

6 Gen Global Dynamics AX-NAV Yerelleştirmesi

AX-NAV Yerelleştirilmesi, daha doğru finansal raporlama, çalışanlarınız için kolaylık ve hata engelleyici kontroller, yöneticiler için daha rahat hata yakalayıcı raporlama, daha hızlı Dynamics AX ve Dynamics NAV deneyimi, yasal raporlamada kolaylık.

6 Gen Global dünyada kabul görmüş Dynamics AX ve Dynamics NAV sistemini yerel ihtiyaçlarla birleştirilmiş halini size sunar.

ax-nav-e-fatura
ax-nav-e-fatura-cozumu

Satışlar & Alacaklar / Satınalmalar & Borçlar

– Ters kayıtların ve iade işlemlerinin takibinin mümkün hale getirilmesi satış belgeleri üzerinde, satır bazında farklı döviz cinsinden fiyat girişi, sipariş formlarının yazdırılması ve deftere nakil esnasında günün döviz kuru üzerinden TL değerinden deftere nakil işlem, TL olarak deftere nakledilen belgeler üzerinden TL fiyatlarla birlikte dövizli fiyat bilgilerini içeren faturanın yazdırılması.

– Tevkifatlı KDV ve ihraç Kayıtlı KDV’li şekilde yapılan satış işlemlerinin, manuel hesap vs. seçimi olmadan, KDV kurulumunda, tevkifat KDV hesaplarının tanımlanması ile daha efektif bir hale getirilmesi, yazdırılan faturaların, siparişlerin ve faturaların istatistik ekranlarının, Tevkifatlı KDV ve ihraç Kayıtlı KDV’yi gösterecek şekilde düzenlenmesi.

6 Gen Global AX / NAV E-fatura çözümünün özellikleri

6 Gen Global AX/NAV E-fatura çözümü, 30 dan fazla firmada uygulanmıştır.

Yasal Uyumluluk 6 Gen Global E-fatura çözümü, tamamıyla GİB standartlarına uyumludur.

Çoklu Kullanım Desteği Her 3 kullanım desteğini tek çözümde kullanabilirsiniz. Hangi yöntemi seçeceğiniz size kalır.

Güncelleme Desteği Mevzuat takibi yapılıp düzenli olarak güncelleştirmeler sisteminize konulacağı için içiniz rahat olur.

Alışılmış Ekranlar Tüm çözüm, doğrudan Dynamics NAV ve AX üzerinde tasarlandığı için, kullanıcılar bildikleri arayüzde çalışır ve ayrı bir sistem/program/arayüz ihtiyacı/kurulumu doğmaz.

ax-nav-e-fatura-cozumu-ozellikleri
KDV e-defter e-fatura nav yerelleştirmesi

KDV

– İndirilecek KDV, Yüklenilecek KDV listelerinin alınabilmesi.

– İade ve iptal işlemlerinde hataların ortadan kalkmasıyla beraber daha net kontrollerin yapılabilir olması.

– “KDV Beyannameleri” ekranının KDV Girişleri üzerinden çalıştırılabilir olması, belge türünün seçilememesi ve iade/iptal işlemlerinde izlenebilirliğinin olmaması nedeniyle yerel mevzuata göre çalışmaması durumu ortadan kaldırılmıştır. Her türlü KDV beyanının (alışlar,satışlar, tevkifatlı işlemler, ihraç kayıtlı satışlar vs) rahatlıkla alınabilir hale getirilmesi.

– BA ve BS formları; BA ve BS formları için mutabakat mektuplarının doğru ve son derece pratik bir şekilde alınabilmesi.

– Satıcı kartı kullanılmadan, kasadan ödemesi nakit yapılan faturaların BA formunda TC Kimlik No veya Vergi numarası ile gösterilebilmesi.

Genel Muhasebe

E-Fatura (özel entegratör, entegrasyon ve portal yöntemlerinin tamamına destek verir)

E-Defter ( GİB’in uyumlu yazılım listesindedir. Ayrıca özel entegratör firma entegrasyonu mevcuttur)

E-Arşiv

E-ihracat

E-Mutabakat

MT940

– Sabit Kıymetler

– Kambiyo Senetleri (tüm çek/senet işlemlerini destekler)

– Ters Kayıt İşlemlerinin ayrıştırılması.

stok yönetimi

Stok Yönetimi

– Stok raporlamalarının geliştirilmesi.

– Stok maliyetlerinin ve satış/satınalma fiyatlarının görülebilmesi ve raporlanmasının kullanıcı bazında kısıtlanabilmesi sağlanmıştır.

– Stok yönetiminde, sadece maliyetlendirmede kullanılabilen ilave Raporlama Para birimi, tüm stok hareketlerine ve tüm Analiz Raporlama/Boyutlara Göre Analiz ekranlarına ve raporlarına eklenmiştir. Böylece, işlem tarihinde çevrilmiş şekilde değerlenmiş olan ilave para birimi cinsinde, istenilen tüm stok raporlamaları yapılabilir hale gelmiştir.

Üretimde AX-NAV Yerelleştirilmesi

  • Kapasite Maliyet dağıtımı modülü, fiili maliyetlerin üretim safhalarına maliyet çarpanı veya çalışma süreleri üzerinden yanıtlanması sağlanmıştır.
AX-NAV Yerelleştirilmesi
Yasal Mevzut e-dönüşüm

AX-NAV Yerelleştirilmesi ile Yasal mevzuat ile uyumlu ERP

Microsoft Dynamics AXMicrosoft Dynamics NAV ERP yazılımı, 6 Gen Global lokalizasyonu ile yasal mevzuat ile uyumlu hale getirilmiştir.

– Tüm yasal uygulamaları barındırır Dynamics AX ve Dynamics NAV, tüm yasal gereklilikleri, global çözümün esnekliğinden ödün vermeden sağlar.

– E-Devlet uygulamaları E-Fatura, E-Defter (onaylı), E-İhracat, E-Mutabakat ve E-Arşiv uygulamaları 6 Gen Global tarafından sağlanmaktadır.

– Global olduğu kadar yerli ERP 6 Gen Global tarafından yapılan özelleştirmeler ile, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan ERP’yi güvenle kullanmaya başlayacaksınız.

Dynamics AX ve Dynamics NAV Yerelleştirmesi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6 gen telefon

Ürünlerimiz ve referanslarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizi +90 216 455 6767 hemen ARAYIN

6 gen mail adresi

Müşteri temsilcilerimiz bilgi istediğiniz konularda sizinle iletişime geçsin.

Referanslarımız